Nové Město na Moravě – sport

VYSOČINA ARÉNA je určena především k pořádání sportovních akcí a svým rozložením umožňuje provozování celoročních tréninků pro sporty běžecké lyžování a biatlon. Okolí Vysočina arény je protkáno sítí singletracků pro horská kola.

V létě kolečková dráha s přímou návazností na střelnici s trestným kolem a asfaltový stadion nabízí perfektní podmínky pro trénink na kolečkových lyžích, jak pro lyžování, tak pro biatlon. Oválný okruh na stadionu měří 415 m a bývá využívaný pro rychlobruslařské tréninky. Kolečková dráha nabízí 5 okruhů různé délky od 1,1 km až po nejdelší 2,2 km dlouhý okruh. Celková délka okruhů je 8,5 km s různou obtížností.

Pro fanoušky běhání jsou v okolí Vysočina arény připraveny značené běžecké traily v délkách od 2 km do 13 km. Start je „U Buku“, kam vás dovede značená stezka přímo z arény.

V zimě podle aktuálních sněhových a klimatických podmínek je připravena série lyžařských okruhů. Celý areál a okruhy jsou protkány sítí umožňující zasněžování technickým sněhem. V případě perfektních sněhových podmínek je přímá návaznost na zimní turistické trasy v regionu lyžařské Novoměstsko, které bývají strojově upravovány.

Každoročně Vysočina aréna hostí významné světové sportovní akce, jako jsou např.: Světový pohár v biatlonu, Světový pohár v lyžování a Světový pohár na horských kolech. Mezi nejvýznamnější pořádané akce jsou Mistrovství světa v biatlonu z roku 2013 a Mistrovství světa na horských kolech z roku 2016. Mimo závody takového formátu se ve Vysočina aréně pořádají i velké republikové závody jako je Kolo pro život, stopa pro život. České poháry v biatlonu i lyžování, závody v zimním orientačním běhu, mistrovství České republiky v biatlonu i lyžování. Mezi menší mezinárodní akce bývají pak biatlonové závody evropského poháru IBU, Slavic Cup v lyžování, Mistrovství Evropy v biatlonu, Mistrovství Evropy v canicrossu a jiné.

         

 

Hotel SKI ubytování na Vysočině v moderním hotelu v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích, apartmánech a bungalovech. Možnost pořádání firemních a outdoorových akcí, seminářů, školení a kongresů. K dispozici je moderní kongresový sál o kapacitě do 200 lidí a 3 salónky.

Skautská studánka jde o objekt státní hydrologické sítě. A jde o velice silný a dobrý pramen. Březen 2018 – pramen sice silný je, ale voda zase tak úplně dobrá nebude.

     

 

Svatý Hubert – 2. zastavení Obrázkové cesty

         

PŘÍRODNÍ UČEBNA HRNEČNICE – je tomu již pár let, co z iniciativy Sdružení Krajina vznikla poblíž novoměstského koupaliště v lokalitě Hrnečnice přírodní učebna. V té žáci sledují základní fyzikálně-chemické vlastnosti vody, vývoj vegetace na lokalitě, výskyt obojživelníků a drobných vodních bezobratlých. Seznamují se zde také s praktickými činnostmi v přírodě a údržbou přírodní lokality.

 

V roce 2015 se začalo s revitalizací přírodně zajímavé lokality Hrnečnice u Nového Města na Moravě, a tím byly položeny základy přírodní učebny. A jak to pokračovalo? Každoročním kosením louky, zbudováním dvou malých tůní nebo třeba vykácením náletových dřevin.


 

Související obrázky: