Nová Role – hospodářství

Závod používá ochrannou známku THUN 1794 a Thun Hotel & Restaurant. Sídlem společnosti je město Nová Role u Karlových Varů, které je nazýváno městem porcelánu.

Závod byl založen roku 1921. Po druhé světové válce byl závod zařazen do skupiny Karlovarský porcelán. V roce 2009 byl závod zakoupen společností Thun 1794 a.s. a došlo k výrazné změně výrobní náplně. Nová Role se zároveň stala sídlem celé společnosti a v jejím areálu jsou umístěny i provoz, servis a výroba sítotisku. Thun 1794 a.s. zakoupila i práva k ochranným známkám a ve své výrobě navazuje na více jak 220letou tradici výroby porcelánu. Kapacita tohoto závodu je 3.500 – 4.000 tun ročně, závod je vybaven moderními technologickými zařízeními – isostatické lisy, tlakové lití, glazovací komplex, rychlovýpalná pec, komorová pec, vtavná dekorační pec. Závod nabízí své výrobky jak v bílém, tak v dekorovaném provedení.

Thun 1794 a.s. je největší český výrobce porcelánu. Společnost má ve svém výrobním programu ucelené tvary užitkového či hotelového porcelánu, speciální varný program, porcelán pro děti a zakázkové zboží pro velké mezinárodní řetězce. Jedná se o specifický druh tzv. tvrdého porcelánu s vypalovací teplotou 1405° C.

Související obrázky: