Kondrac – příroda

GEOLOGICKÁ EXPOZICE HORNIN PODBLANICKA – expozici naleznete v blízkosti parkoviště pod Velkým Blaníkem nedaleko obce Kondrac. Můžete si zde prohlédnout 21 vzorků hornin získaných z okolních lomů. Vzorky jsou opatřeny popisky s jejich složením. Expozice je součástí naučné stezky S rytířem na Blaník, která vede přes vrchol Velkého Blaníku a dále pak kolem Malého Blaníku.

DŮM PŘÍRODY se nachází na východním úbočí hůry při silnici z Kondrace do Načeradce. Byl vybudován v letech 2014–2015 Českým svazem ochránců přírody ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR. Slouží jako návštěvnické centrum CHKO Blaník a geoparku Kraj Blanických rytířů. V přízemí je malá interaktivní expozice a prodej regionálního občerstvení a suvenýrů, v podkroví přednáškový a výstavná prostor.

STEZKA ROK NA VSI čtveřice dioramatických panelů, představujících život na vesnici v jednotlivých ročních období (jaro nenalezeno) jsou umístěny při cestě z Kondrace do Ostrova. Instalovány byly roku 2010 jako externí součást farního muzea.

Související obrázky: